10.07.2019 r członkowie stowarzyszenia otrzymali od prezesa zarządu propozycje działań stowarzyszenia.
Wstępny plan działań
- Comiesięczne spotkania robocze, bo stowarzyszenie ma być żywe i aktywne. Proponuję spotkania u każdego z całej naszej, kilkunastoosobowej ekipy stowarzyszenia, zaczynając od pierwszego lipcowego spotkania u mnie . Proponuję dnia 18-07 w ogrodzie Przydębia jeśli będzie sprzyjająca pogoda albo w mojej pracowni, jeśli będzie lało. Przyjmujemy zasadę, że spotykamy się wszyscy, a jak ktoś nie może, to nie może i przybędzie na kolejne spotkanie. Każdy przynosi mały (!!!! ) poczęstunek ( ale bez spiny i przesadnie dużych ilości).
- Udział zarządu w szkoleniach , bo musimy się wiele nauczyć. Lokalny Inkubator NGO w Lubaniu Śl. proponuje bezpłatne doradztwo dla stowarzyszeń.
- Wspólne prace porządkowe i poprawiające estetykę, by mieszkać w piękniejszej wsi. Ustalimy na pierwszym spotkaniu co zrobimy w pierwszej kolejności.
- Bieżąca współpraca z Koalicją Turystyczną w gminie Leśna, (aktualnie realizowany dwuletni projekt)
- Wspólne projekty i działania z Izerską Łaką, ponieważ działania Izerskiej Łąki mają zbieżność celów z naszymi ( działania proekologiczne )
- Udział w konkursach i pozyskiwanie grantów, bo bez pieniędzy niewiele da się zrobić. Musimy znaleźć profesjonalną pomoc do pisania projektów. Proponuję Anię Hernik i Konstancję Uniechowską, która jest w zarządzie stowarzyszenia.
- Letnia Akademia Tradycji i Kurier Wolimierski, to dwa działania z poprzednich kadencji stowarzyszenia, do których chciałabym wrócić. I tu potrzebny jest dobry projekt! Dobrze byłoby wydawać 2 numery rocznie.
- Doroczna impreza, święto wolimierskie – do wymyślenia !!! ( jedno z dwu ostatnich niezrealizowanych działań zapisanych w Planie odnowy wsi).
- Świetlica !!!!! to zostało do realizacji z Planu odnowy wsi. Czy jako stowarzyszenie poradzimy sobie z tym? To jest bardzo trudna sprawa, ale próbujmy !!!! Mamy burmistrza i musimy tą sytuację wykorzystać, bo czas szybko leci i nic nie jest wieczne.
- Projekty związane z historią Wolimierza i pobliskich okolic (mój konik). Chciałabym wrócić do projektu Wolimierz – patrioci z roku 2016, który nie przeszedł, a jest dobrym projektem i warto po poprawkach wysłać w najbliższym naborze (ukłon w stronę Ani Hernik).
- Wysprzątanie, przygotowanie i wyposażenie w drobiazgi biura (Wolimierz 58). To dość czasochłonne zajęcie, bo czas jakiś tylko zagracaliśmy to miejsce.
- Rozejrzenie się w stanie posiadania i zgromadzenie rzeczy stowarzyszenia w jednym miejscu ( biuro i galeria Wolimierz 58)